Kresba 5

Informace pro děti

 

Jsme tu pro tebe

Jsme tu pro tebe v oblasti školy, školky.

Chodíš do školy nebo školky, povedlo se ti něco ve škole, dostal/a si pochvalu, zlepšili se ti známky ve škole. Potřebuješ se svěřit, případně potřebuješ pomoc, můžeš se mi svěřit s trápením, které máš třeba se spolužáky ve škole, je na tebe paní učitelka přísná nebo ti nerozumí, posmívají se ti děti, že jsi jiný(á), šikanují tě spolužáci, nerozumíš učivu nebo je moc náročné, posmívají se, že nemáš hezké oblečení.

Jsme tu pro tebe v oblasti rodiny, sourozenců, příbuzných.

Stýská se ti po rodičích, chtěl (a) by ses s rodiči, sourozenci nebo příbuznými vídat častěji, rodiče si tě příliš nevšímají, neznáš maminku ani tatínka a chtěl (a) by si je poznat, chtěl (a) by si jet s rodiči, sourozenci nebo příbuznými na výlet nebo dovolenou? Můžeme si o tom společně promluvit a najít řešení.

Jsme tu pro tebe v oblasti zájmových činností.

Chtěl (a) bys chodit na zájmový kroužek, baví tě sportovat nebo raději něco vyrábíš, máš nadání nebo potenciál, nevíš, jaké zájmové kroužky se nacházejí v tvém okolí nebo ve škole, chceš se pochlubit nějakým sportovním úspěchem, dosáhl si svého cíle a velice si toho vážíš? Můžeme najít vhodnou možnost zájmových aktivit.

Jsme tu pro tebe v oblasti vrstevníku, kamarádů.

Máš v okolí nějaké kamarády nebo vrstevníky, rozumíš si s nimi, máte společné zájmy, můžeš se jim svěřit s tajemstvím, stýkáte se pravidelně? Neumíš si najít kamarády, nevíš jak si povídat s vrstevníky, cítíš se často sám?

Jsme tu pro tebe v oblasti zdraví.

Bojíš se lékaře nebo vyšetření u něj, potřebuješ poradit nebo pomoc, kterého lékaře máš poprosit o pomoc, máš otázky ohledně svého těla nebo jeho změn, děje se něco s tvým tělem a nevíš si rady? Pokusíme se ti pomoc a poradit.

Jsme tu pro tebe v oblasti doprovázení pěstounské péče.

Líbí se ti u pěstounky nebo pěstouna, víš, co to pro tebe znamená, jsou na tebe hodní, rozumí ti, chceš se dozvědět víc, neznáš odpověď na některé otázky, potřebuješ se s něčím svěřit a máš strach? Můžeš se svěřit. Minimálně jednou za dva měsíce přicházíme k vám domů, kde spolu strávíme tolik času, kolik potřebuješ. Věnujeme se ti, povídáme si s tebou.

Jsme tu pro tebe

Když se budeš chtít svěřit se svými problémy nebo trápením, pokud potřebuješ pomoci, nebo si s někým  promluvit,  poradit se,  nebýt na starosti sám,  svěřit svoje přání tužby,  sdílet svoje sny. Také ti můžeme pomoci poznat tvé práva.

Nevíš, tápeš? Ptej se!

 

 

Kresba 4